Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ważne informacje dotyczące otwarcia bibliotek

Utworzono dnia 04.05.2020
Czcionka:

Drodzy Czytelnicy! W porozumieniu z Panem Wójtem Gminy Ciepielów i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lipsku, od 5 maja br. otwieramy Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciepielowie i Filię Biblioteczną w Wielgiem. W trosce o zdrowie państwa i bibliotekarzy korzystanie z placówek w czasie epidemii będzie się wiązało z pewnymi ograniczeniami:

  1. Działalność naszych bibliotek ze względów bezpieczeństwa będzie na początku ograniczała się do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania książek. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru. Nie będą też mogli jeszcze korzystać z pozostałych pomieszczeń bibliotecznych tj. czytelni, kawiarenki internetowej.
  2. W bibliotece może przebywać do 2 czytelników jednocześnie zachowując bezpieczny odstęp (minimum 2 m).
  3. Bibliotekarze są zobowiązani do częstego mycia rąk i ich dezynfekcji, noszenia maseczki, ewentualnie przyłbicy i rękawiczek ochronnych.
  4. Czytelnicy również zobowiązani są do przychodzenia w maseczkach i rękawiczkach ochronnych oraz do zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób.
  5. Czytelnicy mogą zamawiać książki przez konto w katalogu elektronicznym Mak+ lub telefonicznie.
  6. W GBP w Ciepielowie obsługa Czytelników odbywać się będzie z poziomu drzwi wypożyczalni. Punkt wypożyczenia został zabezpieczony przesłoną ochronną.
  7. W Filii Bibliotecznej w Wielgiem przy wejściu zamontowany jest dzwonek, którym prosimy o potwierdzenie swojego przybycia i wezwanie bibliotekarza. Czytelnicy będą obsługiwani na parterze przez okienko.
  8. Każda zwrócona książka obowiązkowo będzie przechodzić 10-dniową kwarantannę w wyznaczonym, odizolowanym miejscu. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi. Każdy zwrócony przez Czytelników  egzemplarz uzyska w systemie bibliotecznym MAK + (Mak Plus) automatycznie status "w kwarantannie” i nie będzie mógł być wypożyczony dopóki czas kwarantanny dla egzemplarza nie wygaśnie.
  9. Do odwołania nie będą się odbywały spotkania i imprezy w bibliotekach.
  10. Nie będzie możliwości korzystania z toalet w budynkach bibliotek.

Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o zrozumienie, cierpliwość i zastosowanie się do przyjętych zasad bezpieczeństwa. Dbajmy o nasze zdrowie, o siebie nawzajem. O wszelkich zmianach w funkcjonowaniu placówek bibliotecznych będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej. Do zobaczenia w Bibliotece!

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

Wszystkich: 5788

Książka