Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jesienny festyn ludowy

Utworzono dnia 05.09.2010
Czcionka:

Jesienny festyn ludowy

5 września 2010 roku na placu Domu Ludowego w Wielgiem odbyła się impreza plenerowa podsumowująca działania realizowane w ramach projektów prowadzonych z funduszy Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Organizatorami Jesiennego Festynu Ludowego byli: Wójt Gminy Ciepielów, Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepielowie oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wielgiem. Impreza rozpoczęła się o godzinie 14.00 występem Dziecięcego Zespołu Ludowego „Ulijanki”. Dzieci zaśpiewały m.in. „Oj ty babo”, „Na raz, na dwa”, „Na Wawel”. Przygotowany repertuar pochodził z nagranej przez zespół płyty. Dzieci do występu zostały przygotowane przez nauczycielkę PSP w Wielgiem panią Iwonę Giemza. Swój dorobek artystyczny zaprezentował również pochodzący z Wielgiego Zespół Ludowy „Po Co Ci To”. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz cyrkowy „Gin Alif Show”. Wszystkich zebranych rozbawił występ Króla Polskich Parodystów Andrzeja Dyszaka. Punktem kulminacyjnym był koncert zespołu cygańskiego „Lisa & Gipsy Girl” oraz zabawa taneczna z zespołem CDM. Między występami, swoimi monologami wszystkich gości zabawiał Paweł Stolarz. Głos zabrali także organizatorzy. Jako pierwszy przemówił wójt gminy Artur Szewczyk, następnie dyrektor GBP w Ciepielowie Renata Gołębiowska – Ambrozik oraz dyrektor ZSP w Wielgiem Dorota Korczak.

Licznie zebrani mieszkańcy gminy oprócz oglądania występów scenicznych degustowali potrawy regionalne sporządzone według starych receptur i przepisów m. in. grochówka, swojskie wędliny, a nawet pajdy wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem. W czasie trwania festynu można było zakupić kiełbaski z grilla, słodycze i napoje oraz domowe ciasta, które upiekli rodzice oraz nauczyciele ZSP w Wielgiem.

Dzieci bezpłatnie korzystały z dmuchanej zjeżdżalni Klaun, zamku do skakania Małpka, ścianki wspinaczkowej oraz z trampoliny Batuta. Cała impreza odbyła się w pięknej scenerii, która została zaprojektowana i wykonana przez nauczycielki ZSP w Wielgiem – Martę Choroś, Grażynę Kot, Renatę Małaczek.

Punktualnie o godzinie 21.30 odbył się pokaz sztucznych ogni. Mieszkańcy gminy Ciepielów bawili się na placu do późnych godzin wieczornych przy dźwiękach muzyki ludowej. Festyn zakończył się o godzinie 23.00. Impreza była bardzo udana. Mamy nadzieję, że każdy z przybyłych znalazł dla siebie coś atrakcyjnego.

 

Galeria

Utworzono dnia 16.07.2015, 15:28

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

Wszystkich: 3067

Książka