Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Czytanie w przedszkolu

Utworzono dnia 20.05.2011
Czcionka:

Czytanie w przedszkolu

W ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych 1 grudnia 2010 r. bibliotekarka Iwona Standowicz z Filii Bibliotecznej w Wielgiem, po raz pierwszy odwiedziła dzieci z miejscowego przedszkola, aby przeczytać im wybrane wierszyki i bajeczki.

Celem wizyt było zaszczepienie u dzieci nawyku czytania i obcowania z książką już od najmłodszych lat. Jak wiadomo głośne czytanie wspiera rozwój dziecka. Rozwija i wzbogaca język. Ćwiczy pamięć i uczy myślenia, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię. Głośne czytanie maluchom wzbudza w nich ciekawość świata i uczy wartości moralnych.

W sumie odbyły się cztery spotkania, na których przedszkolaki wysłuchały wielu wspaniałych utworów. Na spotkaniu grudniowym przeczytane zostały: „Nie lubię jeść” Aleksandry Stańczewskiej, „Przygoda Bartka” Katarzyny Nowackiej, „Bajka o krasnoludkach” i „Wilk i siedem koźlątek”- bajki braci Grimm.

W czasie styczniowego spotkania dzieci wysłuchały opowiadań z książeczki pt. „Martusia i piesek Guffi” oraz wiersza Zofii Poletyło pt. „Ptasia stołówka”, który był wstępem do dyskusji. Dzieci chętnie opowiadały o tym, w jaki sposób pomagają ptakom przetrwać zimę.

Podczas kolejnych odwiedzin w lutym, zaprezentowane zostały wiersze: „Najlepsze lekarstwo”, „Kulig” i „Ulepię bałwanka” Beaty Kołodziej, „Trudne pytanie” Barbary Czarnik, „Moc uśmiechu” Małgorzaty Bednarskiej-Moskwy oraz bajeczki „O mrówce, która szukała szczęścia” Piotra Uchwata i „Wiatr i słońce” Barbary Czarnik.

Na ostatnim spotkaniu,  które odbyło się w maju maluchy wysłuchały utworów:  „Żaby” Doroty Gellner, „Umyj buzię” Urszuli Kozłowskiej, „Żółw i zając” Ezopa oraz utworów o tematyce wiosennej: „Zaproś krówkę na majówkę” Wiesława Drabika, „Wiosna” Beaty Kołodziej, „Nasza czarna jaskółeczka” Marii Konopnickiej, „Pisanka” Zofii Poletyło. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, z entuzjazmem odpowiadały na zadawane pytania dotyczące przeczytanych treści.

To były bardzo miłe spotkania, które miały również na celu zachęcenie maluchów do odwiedzania biblioteki publicznej w Wielgiem.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

Wszystkich: 2203

Książka